EN SEVİLEN KANKALARIN SİTESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EN İYİ FORUM SİTESİ

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Tarihe geçmek istiyorum"

YazarMesaj
rihanna
GeNeL MoDeRaToR
GeNeL MoDeRaToR
rihanna

Kadın Mesaj Sayısı : 345
Lakap : prenses

"Tarihe geçmek istiyorum" Empty
MesajKonu: "Tarihe geçmek istiyorum"   "Tarihe geçmek istiyorum" Icon_minitimePaz Haz. 29, 2008 12:42 am

"Tarihe geçmek istiyorum" Deivid_De_Souza_b

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Deivid De Souza, 2007-2008 sezonunda ortaya koyduğu performansla gerçek kimliğini gösterdiğini ifade etti.

Ülkesinde tatilde bulunan Deivid, San Jose kentinde teyzesinin evinde FBTV ve Fenerbahçe Dergisi'ne açıklamalar yaptı.

Açıklamaları kulübün internet sitesinde de yayınlanan Brezilyalı oyuncu, öz eleştiri yaparak, sarı-lacivertli forma altındaki ilk sezonunda iyi bir performans sergileyemediğini, ancak geçen sezon gerçek Deivid'i gösterdiğini belirtti.

Bu noktada teknik direktör Zico'ya teşekkür eden Deivid, Brezilyalı çalıştırıcının kendisine inandığını kaydederek, şunları söyledi: "İlk yıl iyi değildim. Kendi tarzımı tam sergileyemedim, ancak özellikle ikinci senemde, geçtiğimiz sezon, gerçek Deivid'i gösterdiğime inanıyorum ve daha da fazlasını yapacağım. Şampiyonlar Ligi'nde takımımızın kritik gollerine imza attım. Attığım 2 gol, Şampiyonlar Ligi'nin en güzel golleri arasına girdi. Bunun dışında takımda en fazla gol atan oyunculardan biri oldum. Takıma, camiaya, taraftara, herkese mutluluklar vermek beni de çok mutlu etti. Beni en çok mutlu eden şey ise saha içerisinde kendi kimliğimi gösterebilmem oldu. Ben bu noktada Zico'ya da çok teşekkür etmek istiyorum. O bana, çalışmama, kaliteme inandı ve sabrının sonucunda da ben en iyi cevabı sahada verdiğime inanıyorum."

"ŞAMPİYONLUĞU GALATASARAY MAÇINDA KAYBETMEDİK"
Fenerbahçeli futbolcu, 2007-2008 sezonunda şampiyonluğu Galatasaray maçında değil, sezon içindeki birçok maçta yitirdikleri puanlar nedeniyle kaçırdıklarını ifade etti.

Puan yitirdikleri Bursaspor, Ankaragücü, Ankaraspor, Çaykur Rizespor ve Vestel Manisaspor maçlarını örnek gösteren Deivid, şöyle devam etti: "Bunlar puan yitirmeyeceğimiz maçlardı. Ancak sene sonunda hiçbir maçı kaybetmememiz gereken bir duruma geldik. Dolayısıyla puan kaybedince de şampiyonluğu yitirdik. Hepimiz çok üzüldük ama geçmişe bakarak bir şey elde edemezsiniz, geleceğe bakmanız gerek. Planlamamızı buna göre yapmalıyız. Bu sene aldığımız dersleri önümüzdeki sene içerisinde uygulamamız gerekiyor. Bu sene Şampiyonlar Ligi hedefimiz o kadar büyüktü ki, Türkiye Ligi belki de biraz geride kaldı diyebiliriz. Bu da bizim için bir ders olmuştur. Önümüzdeki sene Şampiyonlar Ligi kadar Türkiye Ligi'nde de başarılı olmak bizim için bir şart olmuştur."

"FENERBAHÇE'DE TARİHE GEÇMEK İSTİYORUM"
Fenerbahçe'yle 1 yıl daha sözleşmesi bulunduğunu hatırlatan Deivid, sarı-lacivertli forma altında Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Kupası'nın yanı sıra lig şampiyonluğu yaşayıp tarihe geçmek istediğini ifade etti.

Deivid, hedeflerini şöyle özetledi: "Futbolu bıraktıktan sonra ailem ile birlikte Brezilya'da yaşamayı düşünüyorum. Teknik direktör olma planlarım var, fakat bunu olacağım diye söylemiyorum, olamazsam sözümde durmamış olurum. Tanrının eline
bırakmak gerek, tohumları atarız ardından gelenleri de hep beraber görürüz. Benim hedeflerim arasında da 8 sene daha futbol oynamak var. Fenerbahçe ile bir senelik daha kontratım var. Fenerbahçe ile başarılar kazanmak istiyorum. Fenerbahçe forması altında Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmak istiyorum. Türkiye Ligi şampiyonluğu yaşamak istiyorum. Kulübün uzun bir zamandır kazanamadığı Türkiye Kupası'nı kaldırmak istiyorum ve kulüp tarihine geçmek istiyorum. Bunların hepsi benim hedeflerim arasında. Sonrasında ailemle birlikte Brezilya'ya dönüp orada yaşayacağım."

Geçmişiyle ilgili bilgiler de veren Deivid, kariyerinin salon futboluyla başladığını, Ronaldo'yu her zaman kendisine örnek aldığını bildirdi.
http://kankalar.eniyiforum.org

"Tarihe geçmek istiyorum"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» cansever "terketmek ne kadar kolay"
» "Bu kadar da olmaz" dedirten olay